Pzt - Cumt: 08.00 - 18.00

Depo Raf Sistemleri

Raf sistemleri, hangi sektörde olursanız olun büyük veya küçük işletmenizin deposu için olmazsa olmaz unsurdur. Depo raf sistemleri de kendi içinde, üretildiği hammaddeye göre ikiye ayrılmaktadır: Ahşap raf sistemleri ve metal raf sistemleri. Ahşap raf sistemleri genel olarak dekoratif amaçlı tercih edilen raf sistemleridir. Bazı alışveriş mekanlarında, mağazalarda, evlerde ve iç mekân tasarımına önem verilen çalışma alanlarında dekorun yanında işlevsellik açısından da ahşap depo raf sistemleri tercih edilmektedir. Fakat belirtmek gerekir ki hammadde farkından dolayı ahşap raf sistemleri, metal raf sistemlerinden daha dayanıksız ve kısa ömürlüdür. Metal raf sistemlerine göre olumlu noktaları ise dekor amaçlı üretildiklerinden daha farklı tasarımlara sahip olmaları ve daha uygun fiyatlı olmalarıdır. Metal raf sistemleri daha çok depo alanlarındaki istifleme ihtiyacını karşılamak için tercih edilseler de herhangi bir kullanım ya da işlevsellik sınırlaması yapmak doğru olmayacaktır. Çünkü, günden güne popülerlik kazanan “endüstriyel görünüm”, metal raf sistemlerinin yaşam alanlarında ve mağazalarda da kullanımını her geçen gün artırmaktadır.
 

Depo raf sistemlerinin birçok farklı kullanım alanı bulunur. Örneğin; ilaç sektöründeki bir firmanın depo alanında forklift yardımıyla yükleme yapılabilen çelik raf sistemleri tercih edilmektedir. Depolarda genellikle büyük ve ağır yük raf sistemleri tercih edilirken; küçük işletme veya mağaza gibi çalışma alanlarında hafif yük depolama sistemleri ve orta yük raf sistemleri tercih edilebilir. Bunun yanı sıra özel tasarım raf sistemleri ile mağaza raf sistemleri gibi doğrudan ihtiyaca yönelik raf modelleri de bulunur. Depo raf sistemlerinde tercih edilen raflar dayanıklı ve paslanmak çelikten yapılır. Bu raf sistemlerinin tabanlarında genellikle sac levha kullanılır. Sac levhalar kolay temizlenebilme özelliğine sahip olduğundan tercih edilir.
 

Ağır yük depolama raf sistemleri genellikle firmaların depolarındaki paletli ve paletsiz ağır yüke sahip ürünlerin saklanmasında kullanılır. Bu raf sistemleri, kullanıcıların depolarındaki ürünlerini düzenli, verimli ve maksimum alan tasarrufuyla saklamak için tercih ettikleri raf sistemlerinden biridir. Ağır yük depolama raf sistemleri lojistik depolarında sıklıkla tercih edilir. Bu raf sistemi sayesinde yüksek irtifalı raf modelleri tercih ederek dar alanda maksimum depolama gerçekleştirebilirsiniz.
 

Hafif yük raf sistemleri ve orta yük raf sistemleri deponuzun metrekaresine uygun şekilde üretilen raf sistemlerinden biridir. Elle ulaşmak istediğiniz her türlü ürünün depolanmasına uygun olduğu için kullanımı kolaydır. Bu raf modellerinin, çalışma alanınızdaki düzeni sağlama konusunda rahatlıkla tercih edebileceğiniz raf sistemlerinden olduğunu söylemek doğru olacaktır. İhtiyaca yönelik olarak üretilen hafif yük raf sistemleri ve orta yük raf sistemleri; sürgülü tip raf sistemi, midi rack raf sistemi, hafif yük kollu raf sistemi, hafif yük kayar raf sistemi, çok katlı hafif yük mezanin raf sistemi olarak çeşitli modellerde üretilir. Çeşitli sektörlerde, büyük veya küçük farklı özelliklere sahip ürünlerinde depolanmasında kullanılan hafif ve orta yük raf sistemleri giyim dükkanlarında, marketlerde, toptancılarda, otomotiv sektöründe, inşaat yapı malzemeleri ve lojistik firmaları gibi çeşitli alanlarda depolama raf sistemi olarak tercih edilmektedir.
 

Mağaza dekorasyon raf sistemleri, mağazanızda sergilemek istediğiniz ürünlerin dikkat çekiciliğini artırmaya yönelik özel olarak tasarlanıp, üretilen raf sistemlerinden biridir. Bu raf sistemleri hem ürünleri düzenli ve sağlam bir şekilde sergilemenize hem de mağazanızı estetik olarak desteklemenize yardımcı olacak şekilde üretilmektedir. 
 

Hammaddeye göre farklı avantajlara sahip olan depo raf sistemlerinde esas nokta; kullanım amacınız doğrultusunda sizin ihtiyacınıza en uygun olacak modeli seçebilmektir. İhtiyacınız olan raf sistemini belirleyebilmek için deponuzun ölçüsü ile istiflenecek yükün ağırlığını mutlaka bilmeniz gerekir. Rafın kullanılacağı alan analiz edildikten sonra depo büyüklüğüne uyacak raf sisteminin ölçülerinin de hiçbir sapma olmadan belirlenmesi gerekir. Belirli alanlarda hangi raf sisteminin kurulması gerektiği, hangi materyalin kullanılması gerektiği gibi özel bilgileri uzman ekiple tam bir profesyonellik içinde çalışan firmamızla iletişime geçerek edinebilirsiniz. Durak Raf olarak, ihtiyacınıza yönelik depo raf sistemi ile özel tasarım raf sistemini üç boyutlu olarak tasarlayıp, projelendirdikten sonra planlanan süre içinde üretimini sağlarız.


Yazımızın PDF haline aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. 
https://www.durakraf.com/dosyalar/2022/1/depo-raf-sistemleri-durak-raf-raf-imalati_28012022161617.pdf

 

Adres:
Yüzyıl Mahallesi, Kışla Caddesi,
2131 Sk.No:9 Bağcılar / İstanbul
Müşteri Temsilcisi

Durak Raf ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler! Size nasıl yardımcı olabiliriz?

22:15:44
Görüşmeyi Başlat
Whatsapp