Pzt - Cumt: 08.00 - 18.00

Kitap Raf İmalatı

Kitap sektörü bütünü ile ele alındığı zaman istifleme, stoklama, sergileme ve tabii ki korumaya en çok önem verilmesi gereken sektörlerden biridir. Bunun nedeni zaman içerisinde yıpranma payı çok yüksek olan kitapların, sektör içinde alınıp satılan mağaza veya sahaf içinde bozulma payını en alt seviyede tutma isteğidir.

Konu koruma ve istifleme olduğu zaman akla gelen ilk yöntem raf sistemleri olur. Kitap pazarlamacılarının depolarında kullanmak için başvurdukları metal, oldukça dayanıklı raf sistemleri ya da mağaza türleri arasında bireysel müşterilerle ilgilenen kitapçılarda kullanılan minimum alandan maksimum alan tasarrufu sağlanması gerektiği gibi estetik kaygılar için de başvurulan raf sistemleri gibi. 

Kitap raf imalatı bu kriterler çerçevesinde müşterisiyle birebir iletişim halindeyken yapılır. Çünkü üretilen ve tasarlanan nerede kullanılacağı, nasıl kullanılacağı, boyut ve ebatlarının nasıl şekillenmesi gerektiği hakkında özellikle ürünün projelendirme aşamasında müşterisiyle sık irtibatta olmak ürünün anlaşılırlığını arttırır. 

Üretim aşamasına geçen kitap raf imalatı söz konusu olduğu zaman ise devreye müşteri taleplerine göre raf sistemleri montajına geçilmektedir. Kullanılacak olan rafların kalitesine göre farklı alanlarda inceleyebileceğimiz kitap raf imalatı söz ettiğimiz gibi istifleme ve koruma temeline dayandırılır. 

Depo kitap raf sistemleri, masaüstü kitap rafları, duvar kitap rafları çeşitli sektörler ve iş alanlarının başvurduğu stoklama-sergileme yöntemidir. Bunun yanı sıra ilk etapta bahsettiğimiz kitap korumasına ek olarak bu raflar özel tasarım raf sistemleri şeklinde vitrin veya farklı eşyaların sergilendiği raf sistemleri olarak da kullanılmaktadır. Mimari dekorasyonların vazgeçilmezi olan kitap raf sistemleri için özel bir üretim alanı olan kitap raf imalatı etrafında tasarlanıp montajlanan bu raf düzenekleri müşteri talepleri doğrultusunda üretilir. 

Nerede kullanılacağının yalnızca dayanıklılık safhasında önem kaydettiği kitap raf imalatı alanında tüm çalışanlarımız titizlikle işlerini sürdürüp müşteri memnuniyetine sunulmak üzere projelendirmeden son dokunuşlarına kadar müşterinin dileğindeki raf sistemi neyse onu imal etmeye çaba gösterirler. 

İş yerleri, depolar ve mağazalar haricinde evlerimizde de kullanma ihtiyacı duyduğumuz kitap raf sistemleri için depo istiflemesinden farklı olarak özel tasarımlar tercih ettiğimiz gerçeği çıkar karşımıza. Bu özel tasarımlar söz konusu olduğunda da firma olarak adından sıklıkla söz ettiren İstanbul raf imalatı yapan firmaları ele almak gerekir. Bu firmalardan biri olduğumuzu hizmet verdiğimiz birçok müşterinin olumlu geri dönüşleriyle kanıtladığımız için raf sistemleri veya kitap-dergi rafları için bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

 

Yazımızın PDF haline aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.durakraf.com/dosyalar/2022/2/kitap-raf-imalati-durak-raf-raf-imalati_3022022122325.pdf

Adres:
Yüzyıl Mahallesi, Kışla Caddesi,
2131 Sk.No:9 Bağcılar / İstanbul
Müşteri Temsilcisi

Durak Raf ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler! Size nasıl yardımcı olabiliriz?

17:26:47
Görüşmeyi Başlat
Whatsapp